fbpx

Oferta zajęć edukacyjnych Podróże kulinarne

Witajcie w świecie smaków i aromatów. Zapraszamy na wyprawę kulinarną po kuchniach różnych krajów. Zabierzemy Was do gdańskich restauracji, w których będziecie mogli poznać tajemnice kucharzy, kelnerów, restauracyjny savoir vivre, posłuchacie niezwykłych historii tych miejsc ale przede wszystkim będziecie GOTOWAĆ. Sami przygotujecie i zjecie smaczne potrawy z wybranego państwa i otrzymacie certyfikaty małego kucharza.

Oferta przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej.

Czas trwania zajęć : 2-3 h

Program zajęć edukacyjnych Podróże kulinarne:

  • Witajcie w restauracji – właściciele lokalu pokażą Wam co kryje to ciekawe miejsce. Poznacie kuchnię oraz dowiecie się jakie wyposażenie jest niezbędne do jej funkcjonowania.
  • Podróż do… – w zależności od tego jaki kraj wybraliście, otrzymacie wskazówki i informacje potrzebne do przygotowania posiłku. Poznacie również przyprawy charakterystyczne dla danej kuchni.
  • Wielkie gotowanie – Zabieramy się do pracy. Szef kuchni podzieli pracę miedzy Was. Będziecie obierać i kroić warzywa, mielić mięso, trzeć sery, przyprawiać i zanosić do kuchni która dokończy dzieła – ugotuje, usmaży i upiecze to co przygotujecie.
  • Sztuka stołu – W restauracji wszystko ma swoje miejsce na stole. Wejdziecie w rolę kelnerów i nauczycie się układać sztućce oraz naczynia. Dowiecie się również na czym polega ta niezwykle precyzyjna praca.
  • Obiad gotowy! – pora skosztować Waszych pysznych potraw. Smacznego!

Cena zajęć:

Transport* grupy w obrębie Trójmiasta 350 zł (netto) + 25 zł/os (warsztaty + obiad)

*Dysponujemy nowoczesnym 23 osobowym autobusem Mercedes Sprinter. Euro 6, z klimatyzacją i multimediami, dostosowanym do przewozu dzieci.

Informacje i zapisy:

„Oświata-Lingwista” Nadbałtyckie Centrum Edukacji Sp. z o.o
Dział Turystyki i Transportu

ul. Malczewskiego 51
80-107 Gdańsk
tel. 508 311 100

Podróże kulinarne